Tabletki antykoncepcyjne: kiedy dostanę okres między opakowaniami tabletek?

Witam! Mam na imię Olga i mam 17 lat. Biorę tabletki 2 miesiące. Tabletek jest 21. Pierwszy miesiąc rozpoczęcia brania tabletek musiałam zacząć od pierwszego dnia okresu. Tabletki się skończyły, dostałam okres, 7 dni przerwy i zaczynałam brać tabletki już po okresie. Okres dostałam 1 marca, 4 marca się skończył i 4 wzięłam już tabletkę, bo to był 8 dzień po 7 dniowej przerwie, w której miałam okres. Jeżeli ostatnią tabletkę zażyłam 24, kiedy powinnam się spodziewać okresu?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

W trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnch normalna miesiaczka, czyli taka, która poprzedzona jest owulacją nie wystepuje.

Wystepuje natomiast tzw. krwawienie z odstawienia, czyli w momencie, kiedy robisz 7-dniową przerwę. Krwawienie to pojawia się zazwczaj w 2-3 dniu przerwy. Nie jest to jednak reguła i może zdarzyć się, że w niektórych cyklach pojawi się wcześniej lub później.

Ważne jest, by pamiętać o przyjeciu tabletki z kolejnego blistra 8 dnia zaraz po przerwie, nawet jeśli krawienie jeszcze nie ustapiło.

Pozdrawiam!