Kiedy rozpocząć brać tabletki z drugiego opakowania?

Zażyłam już 24 tabletki z pierwszego opakowania. Pozostały mi 4 białe tabletki. Kupione mam już drugie opakowanie tabletek. Czy rozpocząć je brać zaraz po skończeniu 4 białych tabletek? Czy zacząć brać w pierwszy dzień okresu pierwszą tabletkę z nowego opakowania? Czy 7-dniowa przerwa obowiązuje w każdych tabletkach antykoncepcji? I jeśli obowiązuje to po skończeniu 1 opakowania odczekać tydzień i zacząć drugie opakowanie tak?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Po wzięciu 4 ostatnich tabletek z opakowania powinna Pani zacząć nowe opakowanie. Nie należy robić 7 dniowej przerwy. Krwawienie powinno się pojawić podczas branie 4 ostatnich tabletek.

Pozdrawiam