Pominęłam ostatnią tabletkę i zrobiłam przerwę. Czy tabletki z kolejnego opakowania były skuteczne?

Witam. Pierwsze opakowanie tabletek przyjmowałam tak jak powinnam tylko, że nie przyjęłam ostatniej tabletki, ponieważ wymiotowałam. Następnie zrobiłam 7-dniowa przerwę i zaczęłam nowe opakowanie. Dziś właśnie je skończyłam. Jeśli współżyłam w 18. dniu drugiego opakowania, istnieje możliwość zajścia? Czekam na odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli do stosunku doszło w drugim tygodniu nowego blistra to ryzyko ciąży jest minimalne. W sytuacji, gdy pomija się ostatnią, tj. 21. tabletkę, można wykonać przerwę 7-dniową, ale z założeniem, że liczy się czas od dnia ostatniej przyjętej tabletki. Oznacza to, że należy rozpocząć nowy blister dzień wcześniej. W Pani przypadku przerwa trwała 8 dni, co oznacza, że w  trakcie pierwszego tygodnia jak i w trakcie trwania przerwy nie była Pani zabezpieczona.
Pozdrawiam