Stosunek przy ostatniej tabletce z opakowania

Witam. Mam pytanie. Jeżeli doszło do zbliżenia w dzień przyjęcia ostatniej tabletki z opakowania przed przerwa 7 dniowa to jaka jest możliwość bycia w ciąży? Dodam iż jest to moje pierwsze opakowanie i juz 3 dzień nie mam krwawienia...proszę o pomoc

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Ryzyko ciąży zależy od rozpoczęcia nowego opakowania. W celu zapewnienia pełnego zabezpieczenia ostatnich dni cyklu i całej 7dniowej przerwy konieczne jest przyjęcie pierwszej tabletki nowego blistra w 8 dniu trwania przerwy lub wcześniej. Jeżeli rozpocznie Pani nowy blister później, wszystkie stosunki mające miejsce w trakcie przerwy i ostatnich dni poprzedniego cyklu można uznać za ryzykowne.
Krwawienie zwykle występuje  2-3 dniu przerwy. Może jednak pojawić się w każdym momencie jej trwania.

Pozdrawiam.