Odstawienie tabletek a stosunek w przerwie

Witam, właśnie dziś tj. 24.10 powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania po 7-dniowej przerwie. Nie wzięłam jej, ponieważ nie mam recepty, bo od dziś chciałam zrobić przerwę na kilka miesięcy w braniu tabletek. Jednak mam pewne obawy, ponieważ w ciągu przerwy chociażby 22.10 doszło do stosunku (zakończony w środku), 23.10. również został odbyty stosunek jednak zakończony na zewnątrz. Czy w takim wypadku jest ryzyko ciąży, gdy nie rozpocznę nowego opakowania tabletek? Tabletki biorę od około 2,5 roku. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Warunkiem koniecznym do pełnego zabezpieczenia w trakcie 7dniowej przerwy jest rozpoczęcie nowego blistra w 8 dniu jej trwania. Należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku nieprzyjęcia tabletki w wyznaczonym czasie istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
Z tego też powodu zalecałabym wykonanie testu ciążowego po 14 dniach od daty ostatniego stosunku.
W obecnej sytuacji radziłabym nie rozpoczynać nowego opakowania aż do następnego cyklu.

Pozdrawiam.