Za długa przerwa

Witam! Mam pytanie - od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Zrobiłam za długą o jeden dzień przerwę, tzn. powinnam wziąć tabletkę w poniedziałek 19, a wzięłam we wtorek. Tydzień przed tą pomyłką, kochałam się z mężem, tzn. we wtorek 13, a w środę dostałam okres. Zastanawiam się, jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu lub rozpoczęciu nowego opakowania zbyt późno, istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Ponadto istnieje konieczność stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni po pomyłce. Po zakończeniu obecnego opakowania powinna Pani wykluczyć obecność ciąży. W razie ciąży nie wolno rozpoczynać kolejnego blistra.

Pozdrawiam!