Czy jestem chroniona podczas 7 dniowej przerwy w braniu tabletek, gdy nie rozpocznę kolejnego opakowania?

Witam. Kochałam się z chłopakiem w czasie 7 dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek. Krwawienie z odstawienia pojawiło się normalnie. Nie rozpoczęłam jednak kolejnego blistra tabletek. Jak duże jest ryzyko że mogłam zajść w ciąże podczas stosunku? Dodam, że wszystkie tabletki z poprzedzającego tą przerwę wzięłam regularnie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli nie zastosowałaś dodatkowego zabezpieczenia pod koniec przerwy w braniu tabletek oraz nie rozpoczęłaś kolejnego opakowania z aktywnymi tabletkami to ryzyko zapłodnienia jest duże ponieważ po przerwie i nie braniu tabletek z kolejnego opakowania owulacja nie jest blokowana przez hormony zewnętrzne z tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam serdecznie!