Czy podczas 7-dniowej przerwy na okres jestem chroniona?

Witam. Biorę tabletki od września. Ostatnią wzięłam w poprzednią sobotę i we wtorek jak zwykle pojawił się okres. Wczoraj wieczorem (w trakcie 7 dniowej przerwy na okres) kochałam się z chłopakiem. Dziś wzięłam już pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę po ostatniej nocy jeśli mój mężczyzna zakończył we mnie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki z założenia chronią przez cały cykl. Niezbędne jest jednak postępowanie wg ustalonego schematu, tj regularne przyjmowanie tabletek, w szczególności z ostatniego, trzeciego tygodnia i rozpoczęcie nowego blistra, nie później niż w 8 dniu przerwy. Z Pani opisu wynika, że wszystkie te zasady zostały spełnione, dlatego uważam, że skuteczność preparatu nie została obniżona i nie ma podstaw do obaw o ewentualne zapłodnienie.
Pozdrawiam