Czy przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej okres może nie wystąpić w przerwie?

Witam! Właśnie skończyłam 3. opakowanie swoich pierwszych tabletek antykoncepcyjnych. Po pierwszym opakowaniu wystąpił normalnie okres i zaczęłam opakowanie drugie, podczas którego miałam lekkie plamienia. Okres po nim przypadał mi w niedogodny dzień, wiec wzięłam trzecie opakowanie bez 7-niowej przerwy. Podczas 3. opakowania też miałam małe plamienia. Ostatnią tabletkę z 3. opakowania wzięłam we wtorek, dzisiaj jest piątek, a okresu nie ma. Czym może to być spowodowane tym, że wzięłam 2 opakowania pod rząd? Dodam, że zabezpieczam się z chłopakiem też prezerwatywami, a tabletki biorę zawsze o czasie, raz tylko miałam 50 minut spóźnienia, ale wiem, że to za mało, żeby skuteczność była obniżona. Więc w ciąży na 99% nie jestem. Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Brak krwawienia w trakcie 7-dniowej przerwy nie powinno być spowodowane niezrobieniem jej w poprzednim cyklu.
Z Pani opisu wynika, że zostało jeszcze kilka dni do rozpoczęcia nowego blistra. Być może krwawienie się jednak pojawi. Jeżeli nie, proszę rozpocząć nowe opakowanie w wyznaczonym dniu.

Jeżeli krwawienie nie pojawi się także w trakcie następnej przerwy niezbędna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam