Zrobiłam miesięczną przerwę i miesiączka nie wystąpiła. Co zrobić?

Witam. Mam pytanie czy dobrze zrobiłam? Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i co rok robię przerwę. Ostatnio zapomniałam zapisać się do lekarza i znów zrobiłam sobie miesięczną przerwę. Wcześniej odstawiłam tabletki na miesiąc w styczniu i po ok. 30 dniach dostałam miesiączkę. Obecnie znów odstawiłam ponad miesiąc temu tabletki i czekam na okres. Dwa dni temu dostałam jednorazowe plamienie po czym wzięłam pierwszą tabletkę, jednak plamienie było raz i znikło, a ja już jestem w trakcie 3 tabletki i nie wiem co mam robić? Ciążę wykluczam, nic mnie nie boli, nigdy żadnych nieprawidłowości nie miałam, co 3-miesiące robię badania. W internecie przeczytałam, że powinnam wziąć pierwszą tabletkę w dniu miesiączki, jednak nie wiem czy tą plamkę można nazwać miesiączką? Czy dobrze zrobiłam?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy długotrwałym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych zdarza się rozregulowanie cyklu po ich odstawieniu. Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, czy plamienie było początkiem krwawienia miesiączkowego. Być może tak, a wtedy jego zanik można by było tłumaczyć rozpoczęciem przyjmowania tabletek z nowego blistra.

Jeżeli rozpoczęłaś nowe opakowanie, nie przerywaj go. Warto jedynie dla całkowitej pewności zabezpieczać się dodatkowo przez tydzień.

Pozdrawiam