Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tabletki antykoncepcyjne przyjęte podczas plamienia, zamiast w pierwszym dniu miesiączki, dają prawidłowe zabezpieczenie?

Witam. Kobieta, lat 22. Właśnie rozpoczęłam przyjmowane tabletek antykoncepcyjnych. Nigdy wcześniej nie brałam żadnych środków antykoncepcyjnych. Pierwszą tabletkę powinnam przyjąć w pierwszym dniu miesiączki, ale niestety plamienie pomyliłam z miesiączka i wzięłam pierwszą tabletkę. Czy mogę brać nadal normalnie tabletki i po siedmiodniowej przerwie rozpocząć kolejne opakowanie? Antykoncepcja będzie zachowana, mimo że nie przyjęłam tabletki w pierwszym dniu okresu? Czy może powinnam przestać przyjmować tabletki i poczekać na miesiączkę i wtedy rozpocząć od nowa kolejne opakowanie? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Skoro rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu krwawienie nie będącego miesiączką, przez pierwsze 7 dni zalecane jest stosowanie barierowych metod antykoncepcyjnych. Po zakończeniu opakowania może Pani zachować 7-dniową przerwę. Nie ma potrzeby przerywania już rozpoczętego opakowania.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy