Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biorę tabletki antykoncepcyjne. Dlaczego dostałam okres już w czwartym dniu przerwy?

Witam. Mam 19 lat i od jakiegoś miesiąca przyjmuję tabletki Y***. Każdą tabletkę przyjęłam regularnie. Podczas przyjmowania tabletek przez jakis czas wystąpiły u mnie niewielkie plamienia, głównie podczas podniecenia. Podczas 7-dniowej przerwy dostałam okres juz po 4 dniach, mimo że nie zaczęłam kolejnego opakowania. Wydzielina jednak jest mieszaniną krwi i brązowego śluzu. Kolejne opakowanie rozpoczęłam w dniu rozpoczęcia okresu, ale nie wiem, czy dobrze zrobilam. Co to wszystko może oznaczać?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Najprawdopodobniej przyjmuje Pani tabletki w schemacie 21+7. Oznacza to, że nie powinna Pani rozpoczynać każdego opakowania w pierwszym dniu miesiączki. Tylko pierwsze opakowanie tak się zaczyna. Kolejne rozpoczyna Pani po 7 dniach przerwy. Krwawienie prawidłowo występuje ok. 4 dnia przerwy, ale powinna Pani odczekać jeszcze kilka dni (tak, aby przerwa trwała łącznie 7 dni) i dopiero przyjąć koleją tabletkę. Na szczęście przerwę można bezpiecznie skracać (ale nie wydłużać ponad 7 dni!!!), więc rozpoczęcie opakowania w pierwszym dniu krwawienia nie zmniejszyło skuteczności antykoncepcyjnej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy