Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu podczas 7-dniowej przerwy po ciąży

Witam, mam 28 lat. Od 3 miesiecy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Jestem 5 miesiecy po ciężkim porodzie zakończonym cesarką. Do tej pory okres przychodził dokładnie co 24 dni, a w tym miesiącu nadal brak, choć ostatnią tabletkę przyjęłam 30.11.2009 r. Dziś już zaczyna się 4 dzień po odstawieniu tabletek, a okresu nie ma nadal. Bardzo się boję kolejnej ciąży i nie planuję mieć kolejnego dziecka, stad moje pytanie. W przyszłym tygodniu rozpoczynam nowe opakowanie i co w związku z tym - czy przyjąć nomalnie tabletkę, czy czekać aż okres wystąpi?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Krwawienie podczas 7-dniowej przerwy następuje zwykle 2-4 dnia przerwy. Jeśli kobieta zażywała tabletki zgodnie z zaleceniami producenta, to brak krwawienia nie musi oznaczać ciąży. Jednak przed rozpoczęciem nowego opakowania należy wykluczyć ciążę - np. testem ciążowym. Nowe opakowanie należy rozpocząć 8. dnia po zakończeniu poprzedniego (po zrobieniu 7 dni przerwy), bez względu na to, czy krwawienie ustąpiło, czy nie.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy