Długość krwawienia podczas 7-dniowej przerwy

Witam, jeżeli jestem w trakcie 7 dniowej przerwy podczas antykoncepcji (5 dzień obecnie) i wystąpiło u mnie krwawienie, to ile one na ogół trwa ? Jeżeli po tej przerwie będe miała rozpocząć nowe opakowanie a krwawienie dalej będzie (jeżeli jest taka możliwosć) to mam zacząć brać tabletki, czy poczekać jak krwawienie ustąpi?

Jest to kwestia indywidualna, zazwyczaj 4-7 dni. Niezależnie, czy krwawienie będzie jeszcze trwało, tabletkę z nowego blistra należy przyjąć dokładnie po 7 dniach przerwy (w przeciwnym razie ochrona antykoncepcyjna będzie osłabiona).