Czy krwawienie w czasie 7-dniowej przerwie wyklucza ciążę?

Witam Stosunek odbył się w środę 25 czerwca nie trwał jednak długo tylko moment gdyż zaczęło mnie w środku piec a partner nie wytrysnął we mnie. 5 lipca zapomniałam przyjąć tabletkę więc 6 lipca przyjęłam dwie a 7 lipca przyjęłam ostatnią tabletkę z blistra i zakończyłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Krwawienie z odstawienia wystąpiło w ciągu 7-dniowej przerwy. Czy krwawienie wyklucza ciążę?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, ale podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej cykle są bezowulacyjne, a występujące krwawienie z odstawienia. Nie ma więc powodów do obaw.