Czy krwawienie w 7-dniowej przerwie oznacza brak ciąży?

Witam, czy w przypadku antykoncepcji hormonalnej występujące krwawienie w 7-io dniowej przerwie jest pewną gwarancją braku ciąży? Bo podobno można mieć krwawienia.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli środki antykoncepcyjne zażywa Pani regularnie, to cykle są bezowulacyjne, co wyklucza możliwość zajścia w ciążę.
Krwawienia występujące podczas hormonalnej antykoncepcji są tzw. krwawieniami z "odstawienia".