Czy pominięcie 7-dniowej przerwy spowoduje brak miesiączki?

Witam! Doustną antykoncepcję przyjmuję od trzech lat i pierwszy raz mam potrzebę zapobiegnięcia krwawieniu. Czy pominięcie 7-dniowej przerwy w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych daje 100%-ową gwarancję na jego niewystąpienie? Miesiączkuję regularnie, tylko czasem (szczególnie w czasie stresów lub zmiany klimatu) okres przedłuża mi się nawet o tydzień, mimo, że systematycznie zażywam pigułki. Dolegliwości związane z menstruacją odczuwam już na kilka dni przed 7-dniowa przerwą, a w miarę zbliżania się do "tego dnia" bóle znacznie się nasilają. W związku z tym moje kolejne pytanie. Co z dolegliwościami? Czy pominięcie przerwy zapobiegnie tylko krwawieniu? Czy również bólowi kręgosłupa, podbrzusza, poczuciu zmęczenia i co najgorsze wzdęciu? Serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pominięcie 7-dniowej przerwy nie daje 100% gwarancji nie wystąpienia krwawienia z odstawienia i towarzyszących dolegliwości. Nawet stosowanie doustnej antykoncepcji nie cechuje się 100% statecznością, w medycynie nie można powiedzieć o 100% gwarancji.

Natomiast istnieją duże szanse, że krwawienie i dolegliwości nie wystąpią.

Redakcja abcZdrowie.pl