Czy pominięcie 7-dniowej przerwy w braniu tabletek ma jakieś skutki uboczne?

Witam. Chciałabym pominąć siedmiodniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych. I dlatego mam pytanie: kiedy wystąpi następne krwawienie? W trakcie brania kolejnego opakowania czy po tym drugim opakowaniu? I czy są jakieś uboczne skutki pominięcia tej przerwy? Pozdrawiam i dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

W przypadku pominięcia 7-dniowej przerwy krwawienie z odstawienia wystąpi po zakończeniu przyjmowania drugiego opakowania (czasem w trakcie jego trwania pojawiają się plamienia). Pominięcie 7-dniowej przerwy nie niesie ze sobą niekorzystnych następstw dla zdrowia.