Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skutki uboczne skrócenia 7-dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Czy skrócenie 7 dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych może wiązać sie z jakimiś przykrymi zaburzeniami hormonalnymi? Mam na myśli jakies skutki uboczne? i co wtedy z okresem, czy jest szansa że skończy się wcześniej?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Jednorazowe skrócenie przerwy w przyjmowaniu tabletek nie powinno nieść za sobą negatywnych skutków. W przypadku rozpoczęcia nowego opakowania krwawienie powinno ustać. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy