Brak miesiączki w przerwie 7-dniowej

Witam, mam problem. Otóż biorę tabletki N****, już drugie opakowanie skończyłam, wcześnie brałam C****. Po skończeniu ostatniej tabletki C*** od razu zaczęłam brać bez przerwy tabletki N*** i po skończeniu pierwszego opakowania również nie zrobiłam przerwy 7-dniowej, gdyż miałam powód, ale po skończeniu drugiego opakowania zrobiłam przerwę 7-dniową, ale już mija 5 dzień, a ja jeszcze okresu nie dostałam. Czy to jest spowodowane czymś? Czy to są skutki nie robienia przerw, bo trochę się martwię, czy może być to ciąża, bo kochałam się w tej przerwie 7-dniowej? Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeżeli stosowałaś tabletki regularnie, nie zażywałaś równocześnie leków obniżających skuteczność tabletek to Twoje zabezpieczenie w przerwie było zachowane.
Rzeczywiście, do krwawienia dochodzi zwykle w 3-4 dniu przerwy, ale jego opóźnienie nie jest patologią. Jeżeli krwawienie nie pojawi się pod koniec przerwy, przed rozpoczęciem nowego blistra wykonaj test ciążowy. Jeżeli będzie negatywny, możesz rozpocząć nowe opakowanie. Jeżeli jednak w następnej przerwie krwawienie nie pojawi się, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam.