Czy plamienie występujące w 7-dniowej przerwie brania tabletek zastępuje okres?

Witam! Mam takie pytanie. Mam 18 lat. Od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne. Obecnie zaczęłam brać drugi blister tabletek. W ciągu tej 7-dniowej przerwy w braniu tabletek, 3. dnia wystąpiło u mnie plamienie, które trwało 5 dni. To plamienie zastąpi mi okres, który zawsze normalnie występował (bo miałam regularny) czy po prostu oprócz tych 5-dniowych plamień będę mieć po kilku dniach jeszcze okres? Proszę o bardzo szybką odpowiedź, jeżeli to możliwe ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienie było krwawieniem z odstawienia. Nie powinna Pani dostać już okresu.