Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego dostałam okres podczas zażywania tabletek, a nie mam go w 7-dniowej przerwie?

Witam, biorę tabletki od 7 miesięcy z jedną miesięczną przerwą. Tzn. teraz od przerwy biorę je 5 miesięcy. Podczas ostatniego miesiąca w połowie opakowania dostałam krwawienie, które trwało 5 dni, jak normalny okres tylko było mniejsze krwawienie. Teraz mam przerwę już 5. dzień i okresu jeszcze nie dostałam. Co mam w tym wypadku zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
Plamienie z odstawienia między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych może wystąpić, ale nie musi. Niestety tabletki mogą nie trzymać cyklu w odpowiednich granicach, co może dawać plamienia i krwawienia nieregularne.
Może Pani albo przeczekać i zobaczyć co będzie przy następnym opakowaniu albo też udać się do lekarza ginekologa po poradę, wykluczenie innej przyczyny krwawień lub zmiany preparatu antykoncepcyjnego.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy