Dlaczego dostałam okres podczas zażywania tabletek, a nie mam go w 7-dniowej przerwie?

Witam, biorę tabletki od 7 miesięcy z jedną miesięczną przerwą. Tzn. teraz od przerwy biorę je 5 miesięcy. Podczas ostatniego miesiąca w połowie opakowania dostałam krwawienie, które trwało 5 dni, jak normalny okres tylko było mniejsze krwawienie. Teraz mam przerwę już 5. dzień i okresu jeszcze nie dostałam. Co mam w tym wypadku zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Plamienie z odstawienia między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych może wystąpić, ale nie musi. Niestety tabletki mogą nie trzymać cyklu w odpowiednich granicach, co może dawać plamienia i krwawienia nieregularne.
Może Pani albo przeczekać i zobaczyć co będzie przy następnym opakowaniu albo też udać się do lekarza ginekologa po poradę, wykluczenie innej przyczyny krwawień lub zmiany preparatu antykoncepcyjnego.
Pozdrawiam