Biorę tabletki. Dlaczego dostałam okres przed 7-dniową przerwą?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne. Do przerwy tygodniowej została mi jeszcze jedna tabletka, a wystąpiło u mnie krwawienie. Czemu tak jest? Czy dlatego, że brałam tabletki nieregularnie? Ale przecież jednak brałam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety podała Pani zbyt mało informacji.
1. Nie napisała Pani, które to Pani opakowanie tabletek. W trakcie przyjmowania kilku pierwszych opakowań, taka sytuacja może wystąpić. Podobnie jak po łaczeniu kilku opakowań (z uwagi na pominiętą tabletkę lub przesuwanie miesiączki).
2. Nie rozumiem co znaczy stwierdzenie "brałam tabletki nieregularnie, ale jednak brałam". Jeśli opóźnienie były większe niż 12 godzin, działanie antykoncepcyjne mogło być obniżone. To z kolei mogło skutkować wcześniejszym wystapieniem krwawienia, jak również ciążą.