Zapomniałam jednej tabletki, dostałam okres. Co teraz?

Witam. Mam pytanie dotyczące brania tabletek antykoncepcyjnych. Zapomniałam wziąć jeden raz tabletkę. Następnego dnia wzięłam normalnie. Po dwóch dniach (z dalszym braniem tabletek) dostałam okres, nie przerwałam brania tabletek. Teraz kończy mi się opakowanie. Mam zacząć brać normalnie drugi listek czy zrobić przerwę i poczekać znowu na okres? Proszę o odpowiedź. Dziękuje

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety w Pani opisie brakuje dwóch istotnych informacji: której tabletki z rzędu Pani zapomniała i czy przyjęła ją Pani z opóźnieniem czy całkowicie ją pominęła.

Krwawienie, które się pojawiło najprawdopodobniej było krwawieniem z odstawienia. Jest to naturalna konsekwencja spadku poziomu hormonów we krwi.
Jeżeli problem z tabletką wystąpił w pierwszym lub drugim tygodniu blistra można wykonać 7dniową przerwę, tylko przed rozpoczęciem kolejnego warto wykonać test ciążowy.
Jeżeli zawirowania miały miejsce w trzecim tygodniu proponowałabym nie robić przerwy, tylko rozpocząć nowe opakowanie tuż po zakończeniu poprzedniego.

Pozdrawiam