Pominięte 3 tabletki - co teraz?

Brałam przez pierwszy tydzień po siedmiodniowej przerwie. Wyjechałam na 3 dni i zapomniałam zabrać je ze sobą. Dziś jest 4. dzień. Moje pytanie jest takie: czy mam kontynuować opakowanie, wziąć większą dawkę, czy zrobić przerwę normalna siedmiodniową wliczają te trzy dni? Jak długo będę musiała stosować dodatkowe metody antykoncepcji? Stosuję tabletki OC35

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy pominięciu trzech tabletek z rzędu należy odstawić dany blister i wykonać 7dniową przerwę. W 8 dniu proszę rozpocząć nowe opakowanie.

Jak rozumiem, z poprzedniego blistra przyjęła Pani wszystkie tabletki, do odstawienia doszło w drugim tygodniu. W takim układzie nie ma wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia, pod warunkiem, że nie wydłuży Pani przerwy.
Pozdrawiam.