3 pominięte tabletki w 1. tygodniu

Witam. Moje pytanie jest takie: czy jeśli zrobię teraz 7 dni przerwy z tymi trzema dniami to rozpoczynając nowe opakowanie będę zabezpieczona? Jeżeli nie to jak zacząć przyjmowanie tabletek abym była zabezpieczona? Jest to kolejne moje pytanie, gdyż w poprzednim zawarłam nazwę leku a zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi. Pozdrawiam. P.S. te trzy pominięte nastąpiły po 6. dniu, więc w piątek, sobotę i niedzielę już nie brałam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam ponownie.

Bardzo dobrze, że odstawiłaś obecny blister. W takiej sytuacji jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Jak rozumiem jesteś w trakcie 7dniowej przerwy. Rozpocznij zatem nowe opakowanie dokładnie w 8 dniu jej trwania, nie później, a skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana i nie będziesz musiała stosować antykoncepcji w trakcie najbliższych dni.
Pozdrawiam.