Dlaczego nie dostałam miesiączki w 7-dniowej przerwie?

Witam. Właśnie skończyłam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych M******. Poszłam do lekarza po tabletki, żeby uregulować miesiączkę, ponieważ miałam co 2-3 miesiące. Przez pierwsze opakowanie prawie ciągle miałam krwawienie, a gdy zaczęłam drugie już było dobrze. Właśnie je skończyłam i robię przerwę 7 dni, dziś jest 3 dzień przerwy i nadal nie mam miesiączki (przez ten czas też kochałam się z moim chłopakiem). Czy może być prawdopodobne, że jestem w ciąży. Czy może jest to normalne, że jeśli miałam nieregularnie miesiączkę to teraz też nie muszę jej dostać w ciągu tych 7 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
U kobiet rozpoczynających przyjmowanie antykoncepcji może wystąpić brak krwawienia w 7-dniowej przerwie. W takim wypadku należy kontynuować przyjmowanie leków po przerwie, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Jeżeli jednak w kolejnej przerwie po odstawieniu środka miesiączka nie pojawi się, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Pozdrawiam