Brak okresu w przerwie pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 32 lata. Od 3m-cy biorę tabletki Y***. Po 1 opakowaniu dostałam normalny okres. Po 2 opakowaniu okres trwał 4 dni ale bardziej były to mocniejsze plamienia teraz po 3 opakowaniu, pomimo kończącej się 7 dniowej przerwy okresu, nadal nie mam. Jutro mam zacząć nowe opakowanie (zmiana na R***) i nie wiem czy mam je zacząć jutro brać, czy nadal czekać na okres? Robiłam testy i nic nie wskazuje żebym była w ciąży. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek, zgodnie z harmonogramem, niezależnie od braku krwawienia. Jeżeli jednak po zakończeniu następnego opakowania, nie pojawi się ponownie krwawienie miesiączkowe, zalecam niezwłoczną konsultację ze specjalistą.

Pozdrawiam.