Czy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i okresu mogłam zajść w ciążę?

Witam. Mam problem: biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy. Zapomniałam wziąć tabletki pod koniec 2 tygodnia (w minioną sobotę). W niedzielę zażyłam pominięta tabletkę ( minęło 21 godz od pominięcia ) a także zażyłam 2 tabletkę o zwykłej porze ( czyli 2 tabletki regularna i pominięta ). Biorę tabletki Y****-na ulotce przeczytałam żeby nie robić 7-dniowej przerwy, więc zaczęłam brać tabletki z następnego opakowania, ale wystąpiło krwawienie. Nie wiem czy to jest okres, ale brzuch bardzo mnie boli i tabletki biorę nadal. Uprawiałam seks z moim partnerem wczoraj podczas tego krwawienia i mam obawy co do ciąży, czy jest jakieś prawdopodobieństwo? Co w takim razie powinnam zrobić? Przerwać stosowanie tabletek czy nadal brać, chociaż jest te krwawienie? Bardzo proszę o szybką odpowiedź! Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Zapomnienie tabletki było już jakiś czas temu od stosunku, jeśli nie współżyła Pani bez dodatkowego zabezpieczenia w ciągu tygodnia od zapomnienia owej tabletki, to szanse na ciążę są nikłe. Przyczyną innego niż zwykle krwawienia jest zawirowanie hormonalne, spowodowane wzięciem drugiego opakowania tabletek pod rząd. Niestety jest to wliczone w ryzyko brania tabletek, i póki co nie powinno niepokoić. Krwawienie może to przejść w plamienie i ciągnąć się przez całe obecne opakowanie tabletek. Jeśli po zrobieniu 7 dniowej przerwy nadal będzie miała Pani niepokojące objawy, proszę rozważyć wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam.