Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest zajście w ciążę podczas brania tabletek?

Mam następujące pytanie. Ostatnie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych wzięłam w środę. Dzisiaj jest niedziela, a nie mam okresu jeszcze. We wtorek powinnam zacząć brać kolejne opakowanie. Zanik miesiączki zdarzył mi się już wcześniej, ale jak to stwierdziła moja pani dr było to wynikiem brania tabletek. Teraz również nie ma okresu, ale dodatkowo podczas tej 7 dniowej przerwy współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy możliwe jest zajście w ciążę w tym wypadku? Proszę o szybką odpowiedź    

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań jest brak krwawienia z odstawienia.
Zawsze w takim przypadku należy wykluczyć ciążę. Jeżeli wcześniej Pani nie współżyła tylko podczas 7 dniowej przerwy to na test ciążowy jest za wcześnie. Należy go wykonać po około 2 tygodniach od stosunku. Wcześniej może Pani wykonać oznaczenie beta-hCG z krwi. Wynik jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia. Należy pamiętać,że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.

Pozdrawiam
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy