Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas pominięcia dwóch pierwszych tabletek kolejnego opakowania?

Witam serdecznie. Od roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Kolejne opakowanie zaczęłam przyjmować z dwudniowym opóźnieniem. Podczas tygodnia przerwy współżyłam z partnerem kilka godzin przed dość obfitym krwawieniem. Współżyłam też po krwawieniu, ale nie doszło do wytrysku. Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży? Jak należy się zachować? Bardzo proszę i szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Nie przyjęła Pani pierwszej tabletki o czasie. Podczas 7 dniowej przerwy doszło do współżycia. W tej sytuacji ryzyko ciąży jest duże. Należy jak najszybciej wykluczyć ciążę. Test ciążowy jest wiarygodny po około 2 tygodniach od stosunku. Wcześniej może Pani wykonać oznaczenie beta-hCG z krwi(wynik jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia) lub udać się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam