Jak ryzykowne jest pominięcie dwóch pierwszych tabletek z opakowania?

Witam. Wydaje mi się, że pominęłam dwie lub może nawet trzy pierwsze tabletki z opakowania. Jakiś tydzień później uprawiałam seks z prezerwatywą. Nie jestem natomiast pewna czy partner po wytrysku nie dotykał mnie palcami, na których mogła być sperma i generalnie, choć zdaję sobie sprawę, że to trochę nonsensowne, strasznie panikuję. Byłabym bardzo wdzięczna za jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Rozpoczęcie kolejnego opakowania z dwudniowym opóźnieniem wymaga stosowania dodatkowych metod zapobiegania ciąży. Należy stosować np. prezerwatywę przez pierwsze 7 dni stosowania preparatu. Ponadto jeśli w ciągu tygodnia poprzedzającego pominięte tabletki doszło do współżycia  istnieje ryzyko zajścia w ciążę.