Pominięcie dwóch pierwszych tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 24 lata od 2 miesięcy biorę tabletki M***. Nie wiem jak to się mogło stać ale zapomniałam o 2 pierwszych tabletkach z trzeciego opakowania. Lekarz kazał mi robić 6 dniowe przerwy dziś jest 8 dzień przerwy. Jak tylko się zorientowałam więzłam jedną tabletkę, a drugą mam zamiar wziąć o stałej porze. W czasie przerwy w braniu tabletek dochodziło między mną a moim chłopakiem do stosunków. Co powinnam zrobić, żeby ochrona antykoncepcyjna była skuteczna i jak duże jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Z góry dziękuje za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zapomnianą tabletkę należy przyjąć najszybciej jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to przyjęcie 2 na raz. Trzeba się też przez tydzień dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą.
Z racji tego że współżyła Pani w przerwie, istnieje pewne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Proszę po ok. 10 dniach wykonać test ciążowy, aby ją wykluczyć.

Pozdrawiam.