Stosowanie antybiotyku podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych Yaz

Biorę YAZ. Ostatnio w poniedziałek podczas zażywania trzeciej białej, nieaktywnej tabletki (27-dma z blistra) odbyłam stosunek. Następnego dnia dostałam okresu (wtorek). Od wtorku w nocy biorę antybiotyk bioracef 500 mg. W środę zaczynam kolejne opakowanie tabletek. Czy istnieje prawdopodobieństwo że jestem w ciąży? Czy w czasie brania tabletek YAZ i antybiotyku skuteczność antykoncepcji będzie obniżona przez cały czas brania tabletek z nowego blistra? Jak długo mam się dodatkowo zabezpieczać?

Witam. Ponieważ współżyła Pani przed rozpoczęciem antybiotykoterapii ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. W czasie stosowania antybiotyku i 7 dni po skończeniu kuracji należy jednak stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne.