Antybiotykoterapia przy przyjmowaniu tabletek Lesinelle

Witam Jestem w trakcie brania tabletek Lesinelle obecnie biorę trzeci tydzień z czyli ostatni rząd z blistra w niedzielę współżyłam z mężem a dziś czyli wtorek dostałam antybiotyk Bioracef 500 wiem że osłabia działanie tabletek anty. Od współżycia minęło dwa dni kiedy mogę zacząć brać antybiotyk żeby było bez obaw że zajde w ciążę? Czy ascorutical też osłabia działanie tabletek anty?

Witam! Współżycie przed zastosowaniem antybiotyku nie jest obarczone zmniejszeniem ochrony antykoncepcyjnej. Nie ma powodów do niepokoju. dodatkowe metody zabezpieczenia należy stosować w trakcie antybiotykoterapii i 7 dni po jej zakończeniu. Ascorutical nie zmniejsza skuteczności tabletek.