Stosowanie Nuva Ring a Duomox

WITAM CZY PRZYJMOWANIE ANTYBIOTYKU DUOMOX OSŁABIA OCHRONĘ ANTYKONCEPCYJNĄ NUVARING? CZY JEST POTRZEBA DODATKOWEGO ZABEZPIECZANIA SIĘ PODCZAS PRZYJMOWANIA OBU ŚRODÓW?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, tak antybiotykoterapia może osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych. Zalecam przez 1 tydzień po zakończeniu terapii i w jej trakcie stosowanie dodatkowego zabezpieczenia. Pozdrawiam