Nuva Ring a stosowanie Dalacin

Witam, czy antybiotyk Dalacin C 300mg wchodzi w interakcję z NuvaRing? Lekarz przepisujący antybiotyk powiedział że nie ma wpływu, jednak w ulotce widnieje informacja o obniżeniu działania antykoncepcji. Wiem że po skończeniu przyjmowania antybiotyku trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni (u mnie wypada do 1 maja), jednakże 29 kwietnia powinnam zacząć 7 dniową przerwę z NuvaRingiem. Czy po ponownym założeniu pierścienia 6 maja będę nadal chroniona czy nie powinnam wcale robić przerwy?

Proponowałabym nie robić przerwy i założyć kolejny krążek w trakcie atb-terapii; powstrzymać się od współżycia - kwestia Pani decyzji