Stosowanie Zinnat a krążek Nuva Ring

Czy przyjmowanie antybiotyku Zinnat wpływa na działanie krążka NuvaRing? Przyjmowanie antybiotyku wypadło akurat na 7-dniową przerwę od stosowania krążka. Dostałam 10-tabletkową kurację Zinnatem, kończę ją we wtorek rano a w środę w nocy zakładam nowy krążek.

Aleksander Ropielewski

Przez okres w stosowania leku prosze stosować dodatkową formę antykoncepcji. Po zakończeniu terapii zinnatem może Pani z niej zrezygnować i nadal będzie Pani zabezpieczona.