Czy Duomox ma wpływ na antykoncepcję?

Dzień dobry, czy Duomox ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych Belara? Sprawdzając wg ulotek, wydaje mi się, żadne substancje zawarte w lekach nie wchodzą ze sobą w interakcję, ale wolę się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdania na temat wpływu antybiotyku Duomox na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych są podzielone. Niektórzy są zdania, iż lek ten nie wpływa na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Inni uważają, że każdy antybiotyk zaburza skład flory bakteryjnej i w związku z tym może osłabiać działanie antykoncepcji.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa lepiej więc zastosować dodatkowe zabezpieczanie zarówno podczas antybiotykoterapii, jak i 7 dni po niej.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-stosowac-antybiotyk-duomox-podczas-brania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-duomox-wplywa-na-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.