Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trójwymiarowe USG

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

oczywiście, może Pani zażywać antybiotyk Duomox podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, niemniej akurat ten lek może obniżać skuteczność antykoncepcji. Oznacza to konieczność zastosowania dodatkowej ochrony w postaci prezerwatywy podczas antybiotykoterapii oraz przez 7 dni po jej zakończeniu. Odsyłam do odpowiedzi ekspertów na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-duomox-wplywa-na-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Na temat możliwych interakcji pomiędzy pigułkami antykoncepcyjnymi a lekami oraz alkoholem może Pani przeczytać także w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy