Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te leki mogą obniżać skuteczność antykoncepcji hormonalnej?

Czy Lek Ketrel lub Trittico obniżają działanie tabletek antykoncepcyjnych Vines? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za jej udzielenie.
KOBIETA, 23 LAT 3 tygodnie temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

żaden z tych leków nie wpływa na osłabienie działania antykoncepcji hormonalnej. Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ketrel-oslabia-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-trittico-cr-nie-obnizy-dzialania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Proszę jednak pamiętać, by na wszelki wypadek zachować stosowny, najlepiej kilkugodzinny, odstęp czasowy pomiędzy zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych, a pozostałych leków czy nawet suplementów diety. Pozwoli to na odpowiednie, niezaburzone niczym wchłonięcie hormonów do krwiobiegu.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to o substancjach i lekach, które mogą osłabiać działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy