Czy Heviran obniża skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry biorę tabletki vines obecnie 5 opakowanie . Przy pierwszych 3 opakowaniach miałam plamienia srodcykliczne. Obecnie jestem przy 20 tabletce z blistra 5 opakowania. O wlasnie zauważyłam , ze na papierze podcieram się na różowo. Tabletki przyjmuje regularnie codziennie o stałej godzinie. Wykonalam testy ciazowe są negatywne . chciałam zapytać czy przy tablektach palcebo mam zrobić przerwę ? Czy zacząć od razu nowe opakowanie ? Czy tabletki mnie będą dalej chronić jeśli zrobię przerwę ? Jeszcze chciałam zapytać czy tabletki HEVIRAN obniżają skuteczność tabletek vines ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się nieregularne krwawienia lub plamienia i nie świadczą one o tym, że antykoncepcja nie działa. Jest to po prostu jeden ze skutków ubocznych jej stosowania.

Wykluczyła Pani ciążę przy pomocy testów ciążowych, więc proszę przyjmować tabletki antykoncepcyjne zgodnie ze schematem, a więc po przyjęciu tabletek aktywnych należy zrobić zalecaną przez producenta przerwę, podczas której przyjmuje się tabletki placebo. Jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie, to zapewnią one Pani ochronę.

Lek Heviran nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-heviran,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-jest-wplyw-lekow-na-opryszczke-na-antykoncepcja-hormonalna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-tabletek-vibin-mini-a-brazowa-wydzielina-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.