Jaki jest wpływ leków na opryszczkę na antykoncepcją hormonalną?

Otrzymałam receptę na lek na opryszczkę, mam go zażywać przez okres 2 tygodni. Zaczęłam brać ten lek na opryszczkę przed rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej, również biorę kompleks witamin z grupy B i stąd moje pytanie, czy te leki mają wpływ na działanie antykoncepcji?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Leki stosowane podczas leczenia opryszczki nie wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam