Antykoncepcja hormonalna a dieta kopenhaska

Jestem 20 -letnią kobietą o niskim wzroście i sporej nadwadze. Stosuję tabletki antykoncepcyjne typu 24 + 4 od około 11 miesięcy. Moja waga zwiększyła się co prawda po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej, ale nie jestem przekonana czy jest to jej skutek uboczny. Zapewne w jakiś sposób wpłynęło to na obecny stan rzeczy, ale raczej skłaniałabym się tutaj w stronę mojego trybu życia i złych nawyków żywieniowych (rozpoczęłam studia, pracę itd.). Przed rozpoczęciem zażywania tabletek próbowałam wielu diet, niestety żadna nie przynosiła większych rezultatów. Teraz kusi mnie by spróbować tzw. diety kopenhaskiej. Mam jednak pewne obawy ze względu na stosowanie tabletek. I stąd moje pytanie. Czy dość radykalna dieta może mieć wpływ na skuteczność antykoncepcji hormonalnej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli dieta nie doprowadzi do rozstroju żołądkowego to nie będzie miała wpływu na skuteczność antykoncepcji. Jeżeli zaś uda się Pani schudnąć to efektywność antykoncepcji powinna wzrosnąć. Większość tabletek posiada bowiem mniejszą skuteczność, nawet gdy są prawidłowo zażywane, u kobiet z istotną nadwagą (90kg+). Stosując dietę proszę jednak pamiętać również o swoim zdrowiu, a nie tylko o skuteczności antykoncepcji i dostarczać organizmowi wszelkich witamin i mikroelementów z naturalnych źródeł.

Pozdrawiam serdecznie!