Antykoncepcja hormonalna a powiększenie biustu

Witam. Mam 28 lat. On kilku miesięcy przyjmuję antykoncepcję hormonalną i jest mi z tym dobrze. Jednak jest jedno ale - bardzo powiększył mi się biust, który na dodatek jest tkliwy i generalnie przy lżejszym dotyku już boli. Wiedziałam, że jest to skutek "uboczny" tabletek. Problem dla mnie o tyle istotny, że już przed przyjmowaniem antykoncepcji (plastry, tabletki) miałam bardzo duży biust (34FF), który obecnie powoduje, że się garbię i bolą mnie plecy. Nie chcę rezygnować z antykoncepcji hormonalnej, ale życie z pokaźnym biustem jest dla mnie udręką zwłaszcza, że jestem niska i wyglądam nieproporcjonalnie, na dodatek czuję się obolała. Jak mogę sobie pomóc - może jakieś ćwiczenia, zmiana diety, leki? Proszę o pomoc.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Być może zastosowanie innych tabletek antykoncepcyjnych, zawierających mniejszą ilość hormonów, mogłoby zmniejszyć Pani problem. Proszę porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem. Rozumiem, że ból pleców może być bardzo dokuczliwy, a obciążenie kręgosłupa niezdrowe. Natomiast proszę nie myśleć tak negatywnie o swojej figurze - proporcje proporcjami, ale biust 34FF na pewno sprawia, że jest Pani atrakcyjną kobieta.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy