Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę powiększyć sobie biust podczas brania tabletek?

Mam 25 lat, 8 miesięcy temu urodziłam dziecko. Przyjmowałam przez 6 miesięcy c***, bo karmiłam piersią i mój biust zrobił się bardzo mały i wysuszony. Teraz przyjmuję c***, ale bardzo bym chciała żeby mój biust był większy. Słyszałam o tabletkach powiększających biust czy mogła bym je przyjmować jednocześnie z tabletkami antykoncepcyjnymi?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

To zależy od tego, jakiego typu tabletki na powiększenie piersi zamierza Pani przyjmować. Tabletki, które zwierają związki chemiczne o działaniu podobnym do estradiolu, lecz dużo słabsze, nie są w tym wypadku zalecane. Tabletki antykoncepcyjne zawierają sztuczne analogi estrogenu, znacznie silniejsze niż te z tabletek mających powiększać piersi. Jeżeli po antykoncepcji hormonalnej biust się Pani nie powiększył, to tym bardziej nie powiększy się po tych tabletkach.

Oczywiście dodatkowa dawka hormonów będzie wchodzić w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi, których pełne skutki trudno przewidzieć, ale nie powinny obniżyć skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Na Pani miejscu nie eksperymentowałabym na sobie. Może Pani ewentualnie zastosować tabletki ziołowe.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy