Czy mogę powiększyć sobie biust podczas brania tabletek?

Mam 25 lat, 8 miesięcy temu urodziłam dziecko. Przyjmowałam przez 6 miesięcy c***, bo karmiłam piersią i mój biust zrobił się bardzo mały i wysuszony. Teraz przyjmuję c***, ale bardzo bym chciała żeby mój biust był większy. Słyszałam o tabletkach powiększających biust czy mogła bym je przyjmować jednocześnie z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To zależy od tego, jakiego typu tabletki na powiększenie piersi zamierza Pani przyjmować. Tabletki, które zwierają związki chemiczne o działaniu podobnym do estradiolu, lecz dużo słabsze, nie są w tym wypadku zalecane. Tabletki antykoncepcyjne zawierają sztuczne analogi estrogenu, znacznie silniejsze niż te z tabletek mających powiększać piersi. Jeżeli po antykoncepcji hormonalnej biust się Pani nie powiększył, to tym bardziej nie powiększy się po tych tabletkach.

Oczywiście dodatkowa dawka hormonów będzie wchodzić w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi, których pełne skutki trudno przewidzieć, ale nie powinny obniżyć skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Na Pani miejscu nie eksperymentowałabym na sobie. Może Pani ewentualnie zastosować tabletki ziołowe.

Pozdrawiam serdecznie!