Ciąża po antykoncepcji hormonalnej

Czy to prawda, że w wyniku antykoncepcji hormonalnej mogą być ciąże mnogie? Wolałabym tego uniknąć. Kiedy zatem mam przerwać antykoncepcję hormonalną, żeby ponownie zajść w ciążę i nie mieć np. bliźniaków?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Płodność kobiety po przerwaniu antykoncepcji hormonalnej jest taka sama, jak przed jej rozpoczęciem. Ciąże mnogie nie zdarzają się częściej u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Mogą być raczej związane z predyspozycją rodzinną.

Pozdrawiam!