Brałam tabletki antykoncepcyjne 5 lat bez przerwy

Witam. Mam pytanie: brałam tabletki antykoncepcyjne N****. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, od 5lat bez przerwy. Czułam się cały czas dobrze. Odstawiłam, bo stwierdziliśmy z narzeczonym, że wystarczy tego trucia się. W końcu będziemy chcieli mieć dzidziusia, a możemy mieć z tym problem. Tak więc po odstawieniu współżyjemy bez zabezpieczenia z wytryskiem w środku i chcę się zapytać czy możliwe jest zajście w ciąże po tak długim okresie zażywania tabletek? W sumie to chcielibyśmy od razu, nie boimy się tego:) Pozdrawiam mikaa1987:)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W pierwszym miesiącu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych znacząco wzrasta płodność. Może to doprowadzić do ciąży bliźniaczej. W kolejnych cyklach prawdopodobieństwo ciąży mnogiej jest takie samo jak w populacji ogólnej. Starania o dziecko można rozpocząć po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam