Czy mogę zajść w ciążę w 4. dniu brania tabletki antykoncepcyjnych?

Mam pytanie. Dostaję okres wcześnie niż powinnam odczekać te 7 dni. Dostaje tak 3-4 dni po wzięciu ostatniej tabletki. I mam pytanie, bo współżyłam z chłopakiem i to był 4 dzień kiedy wzięłam tabletkę i czy mogłam zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Wystąpienie krwawienia z odstawienia w 3-4 dobie od przyjęcia ostatniej tabletki antykoncepcyjnej jest prawidłowe. Jeśli zachowała Pani właściwą długość przerwy to z początkiem nowego opakowania skuteczność antykoncepcji jest zachowana przy prawidłowym przyjmowaniu tabletek.