Przerwa w braniu tabletek antykoncepcyjnych

Mam pytanie. Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i ostatnio zakończyłam opakowanie i zrobilam 7-dniową przerwę i niestesty zapomniałam wziąć w 8 dzień tabletki, i przyjęłam ją w dzień 9. Czy moja anykoncepcja została "zakłócona"? Czy mogę normanie współżyć?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Działanie antykoncepcyjne zdecydowanie zostało zmniejszone. Jeśli współżyła Pani w ciągu ostatniego tygodnia konieczne jest przyjęcie tabletki "po stosunku". Ponadto powinna Pani stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (prezerwatywy) przez 7 dni od właściwego przyjęcia tabletki (tj. do 8 tabletki z opakowania włącznie).